W75

W75

Alüminyum kapı ve pencere sistemleri profillerin ve aksesuarların niteliklerine göre değişik gruplara ayrılır. Alüminyum kullanılarak hazırlanan bu kapı ve pencereler hafif olması ve dayanıklı olmasının yanı sıra ekonomik olması nedeniyle de tercih sebebidir.

Alüminyum kapı ve pencereler, klasik kapı ve pencereler, çift açılım, otomatik açılım gibi değişik aksesuarlarla daha kullanışlı hale getirilmektedir. Alüminyumun niteliği ve camın yapısına göre ısı yalıtımlı profiller, yangına dayanıklı profiller, ısı yalıtımsız profiller gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Bu noktada önemli olan müşterinin isteğine göre ve bu sistemlerin kullanılacağı binaların yapısına göre alüminyum kapı ve pencere sistemlerini belirlemektir. Ayrıca bu ürünler değişik renklerde de yapılabilmektedir.

Yüksek enerji tasarrufunun istenildiği tüm alanlarda kullanılabilen bu sistem, iç ve dış alüminyum profillerin ısı yalıtımını sağlayabilecek şekilde yalıtkan özellikli Epdm contalar ile birbirine monte edildiği doğrama sistemidir. Bu sistemlerin kullanıldığı alanlarda ısı yalıtımlı doğramaların iç yüzeyleri yüksek yalıtım özelliği sayesinde soğumaz ve böylelikle su buharının yoğunlaşması engellenerek terlemenin önüne geçilir. Ayrıca uygun cam tercihi ile yüksek oranda ısı yalıtımı elde edilebilir.

Aluminance W75+ Yüksek Performanslı Alüminyum Pencere ve Kapı Sistemi
Teknik Datalar:
Kasa Derinliği: 75 mm
Kanat Derinliği: 83 mm
Profil Et Kalınlığı: 1,5 mm - 2 mm
Maksimum Cam Kalınlığı: 58 mm
Isı Bariyerleri: 36 mm
Isı Yalıtım Değeri(Uf): 1,8 W/m²K
Uygulama Seçenekleri: İçe ve dışa açılır binili pencere-kapı, gizli kanat, çift eksen, paralel çekme-sürme, katlanır.

Türkiye’de kalitesi, sistem çeşitliliği, araştırma geliştirmeye verdiği önem ile tanınan Zahit Alüminyum San. ve Tic. A.Ş.’nin mimari sistem markası Aluminance; pencere, kapı, cephe, cam balkon, kış bahçesi ve solar teknolojisinde önder olma yolunda ar&ge yatırımları yapmakta olup inşaat ve renovasyon sektörünün tüm alanlarında anahtar oyuncu konumunda bulunmaktadır. Aluminance W55+, W65+, W75+ ve eko sürme pencere serisi, birçok farklı pencere ve diğer elemanlar için profillerden, çok çeşitli açılış şekillerine kadar pek çok özelliği bir arada sunmaktadır. 45 mm’den başlayıp 75 mm derinliğe kadar ulaşan sistem çeşitliliğine sahip Aluminance sistemler, özel izolasyon bariyerlerinin kullanımı ile yüksek izolasyon özelliği sunabilmektedir. Çeşitli kasa profili derinliklerine göre değişik isimler ile anılan bu serinin en çok uygulanan izolasyonlu sistemlerini ise W55+, W65+ ve W75+ oluşturmaktadır. Aluminance sistemlerinde kullanılmak üzere Euro normlarında hazırlanan yenilikçi menteşe konsepti, Alumianance Pencere ve Kapı Sistemleri ile mükemmel uyumlu olarak tasarlanmıştır. Aluminance, kapılarda da zengin bir aksesuar çeşitliliği sunmaktadır. Standart kapı uygulamaların yanında son derece estetik görünüme sahip eşik profilleri ile yüksek izalasyon sağlanmaktadır. Ayrıca gizli menteşeler, özellikle mimarlar ve nihai kullanıcıları estetik açıdan son derece memnun etmektedir. Kapı kollarında ise tüm teknik ve estetik beklentileri karşılayacak bir çeşitlilik bulunmaktadır. Aluminance, modern görünümlü son derece çekici ev giriş kapılarının yanı sıra ek aksesuarlar ile uzaktan kumanda ve sadece tanımlanan kullanıcıları tanıyan parmak izi ile açılıp kapanan sistemleri hayata geçirmeyi sağlamaktadır. Sistem yelpazesi içerisinde; düz hatları ile net bir görünüm sunan doğramalar, modern alüminyum sistemlerinin tüm avantajlarını kullanarak dışa ve içe açılabilen kapı ve pencereler, yüksek ısı yalıtımı ile geleneksel ahşap görünümünü birleştiren pencereler, gizli kanat imkanı sağlayabilen doğramalar, çift kanatlı pencere sistemi ile yüksek ses ve ısı yalıtımı taleplerine cevap veren ve kanatların içine jaluzi takılabilen doğramalar, katlanır kapı ve pencereler, sürme sistemler bulunmaktadır. Sürme sistemler, geniş açıklıklar, bol ışık ve birçok tasarım seçeneği gerektiren projelerde kullanılmak için tasarlanmıştır. İç mekanlarda kullanılan yalıtımsız sistemler, kullanıcıya özel tasarım yapılabilmesini sağlayan birçok seçeneğe sahip son derecede yüksek kalitede, güvenli ve ekonomik çözümler sunmaktadır.