W55

W55

Alüminyum kapı ve pencere sistemleri profillerin ve aksesuarların niteliklerine göre değişik gruplara ayrılır. Alüminyum kullanılarak hazırlanan bu kapı ve pencereler hafif olması ve dayanıklı olmasının yanı sıra ekonomik olması nedeniyle de tercih sebebidir.

Alüminyum kapı ve pencereler, klasik kapı ve pencereler, çift açılım, otomatik açılım gibi değişik aksesuarlarla daha kullanışlı hale getirilmektedir. Alüminyumun niteliği ve camın yapısına göre ısı yalıtımlı profiller, yangına dayanıklı profiller, ısı yalıtımsız profiller gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Bu noktada önemli olan müşterinin isteğine göre ve bu sistemlerin kullanılacağı binaların yapısına göre alüminyum kapı ve pencere sistemlerini belirlemektir. Ayrıca bu ürünler değişik renklerde de yapılabilmektedir.


Yüksek enerji tasarrufuna ihtiyaç duyulmayan alanlarda ve iç mekanlarda kullanılan bu sistem  alüminyum sisteminin ısı iletim katsayısı yüksek olması nedeniyle ısıların geçişine izin verilen bir sistemdir.  

Yalıtımlı Pencere ve Kapı Sistemi/Aluminance W55
Kullanıcı ve uygulayıcıların mimari sistemlerden beklentileri farklılıklar göstermektedir. Kullanan için sistemin; şık, rahat kullanışlı, verimli ve dayanıklı olması esasken, uygulayan için, kolay montaj, rahat imalat ve ürün çeşitliliği ön plandadır. W55+ yalıtımlı kapı ve pencere sistemi tam da bu beklentileri karşılayacak niteliklerde dizayn edilmiş yeni nesil sistemlerdir. Minimum sarf malzemesi, maksimum profil zenginliği sağlanmıştır. Bir doğramada mimari ihtiyaç neyi gerektiriyorsa (içe açılan, dışa açılan kayar pencere, katlanır pencere, pivot) tüm açılım sistemleri çözülebilmektedir. Alternatif aksesuar kullanımına olanak verebilmek için pvc kanal sistemleri de aynı ihtiyaçlar için çeşit olarak tasarlanmıştır. Sistem CE kapsamında belgelendirilmiş olup test değer kapsamında 1200 Pa sağlanmıştır. Bölgesel şartlar için serinin W55 yalıtımsız, W65+ ve W75+’lik üst segment sistemleri de üretime alınmıştır. Aluminance, alüminyum mimari sistem gereksinimleri için yeni inovatif ürün