W55

W55

Alüminyum kapı ve pencere sistemleri profillerin ve aksesuarların niteliklerine göre değişik gruplara ayrılır. Alüminyum kullanılarak hazırlanan bu kapı ve pencereler hafif olması ve dayanıklı olmasının yanı sıra ekonomik olması nedeniyle de tercih sebebidir.

Alüminyum kapı ve pencereler, klasik kapı ve pencereler, çift açılım, otomatik açılım gibi değişik aksesuarlarla daha kullanışlı hale getirilmektedir. Alüminyumun niteliği ve camın yapısına göre ısı yalıtımlı profiller, yangına dayanıklı profiller, ısı yalıtımsız profiller gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Bu noktada önemli olan müşterinin isteğine göre ve bu sistemlerin kullanılacağı binaların yapısına göre alüminyum kapı ve pencere sistemlerini belirlemektir. Ayrıca bu ürünler değişik renklerde de yapılabilmektedir.

Yüksek enerji tasarrufunun istenildiği tüm alanlarda kullanılabilen bu sistem, iç ve dış alüminyum profillerin ısı yalıtımını sağlayabilecek şekilde yalıtkan özellikli Epdm contalar ile birbirine monte edildiği doğrama sistemidir. Bu sistemlerin kullanıldığı alanlarda ısı yalıtımlı doğramaların iç yüzeyleri yüksek yalıtım özelliği sayesinde soğumaz ve böylelikle su buharının yoğunlaşması engellenerek terlemenin önüne geçilir. Ayrıca uygun cam tercihi ile yüksek oranda ısı yalıtımı elde edilebilir.

Yalıtımlı Pencere ve Kapı Sistemi/Aluminance W55 Plus
Kullanıcı ve uygulayıcıların mimari sistemlerden beklentileri farklılıklar göstermektedir. Kullanan için sistemin; şık, rahat kullanışlı, verimli ve dayanıklı olması esasken, uygulayan için, kolay montaj, rahat imalat ve ürün çeşitliliği ön plandadır. W55+ yalıtımlı kapı ve pencere sistemi tam da bu beklentileri karşılayacak niteliklerde dizayn edilmiş yeni nesil sistemlerdir. Minimum sarf malzemesi, maksimum profil zenginliği sağlanmıştır. Bir doğramada mimari ihtiyaç neyi gerektiriyorsa (içe açılan, dışa açılan kayar pencere, katlanır pencere, pivot) tüm açılım sistemleri çözülebilmektedir. Alternatif aksesuar kullanımına olanak verebilmek için pvc kanal sistemleri de aynı ihtiyaçlar için çeşit olarak tasarlanmıştır. Sistem CE kapsamında belgelendirilmiş olup test değer kapsamında 1200 Pa sağlanmıştır. Bölgesel şartlar için serinin W55 yalıtımsız, W65+ ve W75+’lik üst segment sistemleri de üretime alınmıştır. Aluminance, alüminyum mimari sistem gereksinimleri için yeni inovatif ürün